Tworzenie bloga WordPress

Kwiecień 27, 2014
Jakub

W obecnych czasach wielu osób zastanawia się nad założeniem bloga.  Czasem jest to blog opisujący własne życie, coś w rodzaju pamiętnika a czasem blog tematyczny np o nowinkach technicznych. Możliwości jakie daje dziś internet są ogromne. Założenie strony internetowej czy bloga może trwać nie więcej niż kilkadziesiąt minut pracy.  Najważniejszą decyzją przy założeniu bloga jest wybór platformy blogowej . Do dyspozycji mamy dziś wiele platform blogowych min. od Google – Blogger , blog z Onetu czy polskie blox.pl, ale najpopularniejszą jest system WordPress. System, który jest używany przez ponad 73 miliony użytkowników, a liczba ta wciąż rośnie. Podobnie jak wersja systemu wciąż aktualizowany i rozbudowywany system WordPress jest najlepszym wyborem przy tworzeniu bloga w sieci. Zaskakująca jest też liczba wtyczek dostępnych dodatkowo dla tego systemu, jest to aż 30 750 wtyczek wzbogacających działanie systemu. Co najważniejsze system WordPress ma niewielkie wymagania, wystarczy podstawowy serwer z obsługą PHP i MySQL. Najlepszym serwerem a zarazem najtańszym jest polecany przeze mnie Linuxpl. W zależności od hostingu możemy zainstalować WordPress na 2 sposoby, 1 ręcznie pobierając paczkę z oficjalnej strony WordPress lub  2 sposób, dzięki opcji Installatron dostępnej w hostingu Linuxpl. Sama instalacja systemu jest łatwa, prosta i przyjemna.

Installatron - instalcja systemu WordPress

Po instalacji najnowszej wersji WordPress’a 3.9 mamy do dyspozycji standardowe szablony – Twenty Fourteen, Twenty Thirteen, Twenty Twelve

wp2

Podsumowując, tworzenie bloga na systemie WordPress nie wymaga od nas dużej wiedzy ani czasu a koszty są niewielkie,  wystarczy pakiet W1GB za 50 zł + domena (około 10 zł) .

Potrzebujesz pomocy specjalisty ? Nie wiesz jak założyć profesjonalną stronę ? Napisz do nas – Kontakt lub zadzwoń +48724210629

Udostępnij

1 Komentarz. Zostaw nowy

Prowadzę kilka blogów. Wszystkie mają charakter poradników. W moim przypadku WP sprawdza się idealnie. Gdyż nie mam zbyt rozbudowanej wiedzy na temat prowadzenia blogów (pod względem technicznych), ale pomysłów na teksty mi nie brakuje.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w blog, internet
3 paczki, 1 zestaw, muzyka, szablony i inne materiały, mega promocja !

Kolejna okazja na Envato. Tym razem za jedyne 50 $ zestaw a w nim materiały...

Zamknij