IT TO NASZA PASJA

Historia firmy

2009
2013
2013
2014
2015
2017
2018
2009
o-firmie-stevedesign-www

Jak to się zaczęło ?

Nazywam się Jakub Lewandowski i jestem inż. informatykiem, człowiekiem dla którego informatyka to pasja. Jestem webmasterem oraz grafikiem komputerowym. Od przeszło 8 lat tworzę strony internetowe. Obecnie jestem właścicielem firmy Stevedesign. Wszystkie strony wykonuje sam a w przypadku nawału pracy współpracuję z programistami i grafikami w całej Polsce, głównie z Warszawy, Poznania i Wrocławia. W swoim dorobku posiadam wiele ciekawych stron, zapraszam do mojego portfolio, które przedstawia część z nich.

Informatyka interesowała mnie już od dawna, początki sięgają 15 roku życia gdy na świecie wymiana danych odbywała się za pomocą dyskietki 1,44 MB a strona internetowa ledwo mieściła się na nią. Mój pierwszy program graficzny to Adobe Photoshop w wersji 7.0 wydany w roku 2002.

W 2005 roku po ukończeniu szkoły podstawowej przyszedł czas na wybór szkoły średniej. Wybór padł na szkołę techniczną o profilu informatycznym – ZSEL we Włocławku. Przez 4 lata dowiedziałem się wielu cennych informacji na temat informatyki, zaczynając od podstaw budowy komputera do programowania wysokiego poziomu. Budowa komputera, instalacja systemów to było przedmiotem zajęć UTK. Najważniejsze było jednak co innego, programowanie, jak większość ludzi wie, programowanie to podstawa informatyki. Były podstawy, algorytmy, rysowanie schematów blokowych Potem przyszedł czas na prawdziwe programowanie strukturalne, Pascal, C++, Visual Basic. Dodatkowo zajęcia z grafiki, bardzo przydatne. Poznawanie czym jest wektor i raster, gdzie i jak się ich używa w grafice komputerowej. W 2009 zakończyłem swoją historię z Elektrykiem zdobywając tytuł “technika informatyka”.

2013

Studia i tytuł inżyniera

W 2009 roku rozpocząłem naukę na PWSZ we Włocławku na profilu grafika i aplikacje internetowe, stąd powstała też nazwa, slogan mojej strony przy logo.  Na studiach początki najgorsze, matematyka..do n potęgi. Matematyka królowa nauk to podstawa informatyki i nie bez kozery jest ona priorytetowym przedmiotem na studiach informatycznych. Im było dalej tym przyjemniej, programowanie w JAVA, PHP. W ostatnich 3 semestrach specjalizacja – grafika i aplikacje. Dowiedziałem się wielu cennych wskazówek z zakresu kodowania stron ale również i z zakresu grafiki 3D. Na zakończenie szkoły obrona , napisanie pracy o systemach CMS i stworzenie własnego systemu ‘Levando CMS’ . Obrona i tytuł inżyniera informatyka. Studia trwały zdecydowanie za krótko…

2013

Pierwsza praca po studiach

Po  zdobyciu tytułu inż. na studiach zacząłem poszukiwania pracy w zawodzie. Po kilku miesiącach udało się zdobyć pracę jako grafik/programista. Firma z Warszawy, które od niedawna istnieje na rynku Czarny Kwadrat okazał się genialnym startem dla mojej kariery. Doświadczenie zdobyte przez 8 lat pomogło mi awansować na stałą umowę i umocnić swą pozycję w firmie. Pod skrzydłami firmy wykonałem wiele stron internetowych. Wykonywałem i do dziś wykonuje strony dla znanych firm jak Soraya czy Dermika, należących do szwedzkiego koncernu Cedderoth. Dzięki współpracy z firmą Czarny kwadrat nabyłem cenne doświadczeniem  i zdobyłem bezcenne wskazówki na dalszym etapie swojej kariery.

ck firma
2014

Wielkie otwarcie firmy

Po wielu dyskusjach i analizach zdecydowałem się na otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej o charakterze agencji reklamowej.  Firma zajmuje się wszystkim co związane z informatyką, od grafiki po programowanie. Dzięki pomocy i wsparciu życzliwego przyjaciela udało się uzyskać dofinansowanie z UNII, które pomogło mi rozwinąć biznes. Sprzęt i oprogramowanie zostało w całości sfinansowane ze środków unijnych. Postanowiłem też zostać VAT-owcem co według wielu przedsiębiorców jest jak podpisanie paktu z diabłem, ja uważam to za zaletę, oczywiście jeśli współpracujemy z firmami również będącymi Vatowcami i nasza firma generuje koszty. Jedyne co teraz zostało to rozwinąć skrzydła i pokazać, że można więcej. O sobie mówię “człowiek z pasją – informatyka”.

“Jeśli się nie rozwijasz, to się cofasz.”

steve logo firma
2015

Stabilizacja i umocnienie pozycji

Po roku funkcjonowania firmy udało się zdobyć zaufanie wielu znanych i szanowanych firm min. Dermika, Crido Taxand, Instytut Biznesu Rodzinnego z Poznania. Portfolio firmy zostało wzbogacone o nowe projekty stron internetowych, sklepów internetowych oraz innych projektów graficznych. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu w pozycjonowanie udało się zdobyć szczyty w wynikach Google min na frazy: tworzenie stron internetowych, projektowanie stron czy sklepów internetowych w mieście Włocławek.

„Differentiate or Die”, czyli „Wyróżnij się lub zgiń”

serp mojo screen png
2017

Numer 1 w regionie

Po 3 latach funkcjonowania firma osiągnęła sukces nie tylko w mieście Włocławek ale i regionie a nawet całej Polsce i za granicą. Jesteśmy w czołówce wyników wyszukiwań w Google na hasła dotyczące projektowania stron pod systemem WordPress a także pozycjonowania i reklamy w internecie. Z naszych usług od 3 lat korzystają jedne z największych firmy i organizacji w Polsce min. CRIDO Taxand, IBR, Kreisel.

Jesteśmy obecnie głównym administratorem stron z regionu min. ACTIV Centrum z Włocławka, jednym z największych ośrodków SPA & Fitness w regionie a także Fit Expert Gym, dawnym PURE Jatomi fitness. Jednym z największych osiągnięć poza granicami kraju jest nawiązanie współpracy z klientem z Holandii – tłumacz przysięgły języka holenderskiego a także tłumacz językowy z Berlina. Współpracujemy obecnie już z 50 firmami które zlecają nam codziennie ogromną ilość projektów a my wywiązujemy się z nich z należytą starannością i elastycznością.

Naszym celem na najbliższe lata jest rozwój firmy, poszerzenie i urozmaicenie naszych usług oraz zdobycie rynku krajowego w dziedzinach projektowania i programowania aplikacji w a także ekspansja na zachód Europy.

gogiell
2018

Stevedesign w Warszawie

Po 4 latach pracy we Włocławku firma przenosi się do Warszawy. Powodów przeniesienia firmy było wiele min. ogromne możliwości rozwojowo – biznesowe, zawodowe jak i osobiste, przewaga klientów strategicznych ze stolicy, możliwości spotkań z największymi firmami w Polsce, konferencje i wiele więcej.

Od nowego roku rozpoczynamy pozycjonowanie firmy w nowej lokalizacji, tak by podobnie jak we Włocławku zostać nr 1 w regionie.  Nasi starzy i nowi klienci z Warszawy na pewno zyskają lepszy kontakt z naszą firmą a my dzięki nim zyskamy nowe doświadczenie w stolicy Polski. Nasza firma mieści się teraz w dzielnicy Białołęka – najbardziej rozwijającej się i perspektywicznej dzielnicy w Warszawie.

Nasze projekty są efektem wielu godzin ciężkiej pracy

15125
Godzin pracy
100%
Pozytywnych opinii
120
Ukończonych projektów
8
Lat doświadczeń

Zaufali nam