Tworzenie stron WordPress

responsywne, nowoczesne witryny zarządzane systemem WordPress

Dlaczego tworzymy strony na WordPress’ie ?

WordPress to system CMS stworzony głównie do obsługi blogów. Aktualnie z tego systemu korzysta ponad 80 milionów blogów na całym świecie a liczba ta wciąż rośnie. Ilość wtyczek dostępnych dla tego systemu to ponad 43,000 a ilość pobrań ich przez użytkowników to aż 1,211,488,978. Użytkownicy WordPress’a generują około 40,000,000. postów i 42,700,000 komentarzy miesięcznie. WordPress.com jest 18 na liście najbardziej popularnych stron w UK. W sieci każdego miesiąca wyszukiwane jest aż 37,000,000. zapytań dotyczących WordPress’a. Ponad 23 % całego internetu zasilane jest na systemie WordPress. Wszystko to czyni system WordPress potęgą wśród innych systemów CMS. Na potwierdzenie powyższych liczb można zajrzeć na stronę W3Techs.

Mapaświata wordpresspublikacje
Googlewyszukiwanielupa SEO

Dlaczego blogi na WordPress dobrze się pozycjonują ?

  • Budowa całego systemu, który jest w 100 % zgodny z najnowszymi standardami sieci.
  • Struktura linków (adresów URL) wpisów i stron tzw. przyjazne URL’e. Dzięki temu adresy do naszych wpisów wygląda np tak: /artykul-o-jedzeniu-cukru a nie jak kiedyś ?s=123 gdzie numer id odwoływał się do numeru w bazie przypisanego danemu artykułowi. Oczywiście wciąż można ustawić taki link po ID ale nie jest to dobre dla Google.
  • Wtyczki (Plugins) których mamy kilkadziesiąt tysięcy rodzajów, od wsparcia SEO, które poprawia nam pozycjonować stronę po aktualne kursy walut czy pogodę. Łatwość instalacji systemu, dzięki automatom dostępnym na coraz większej ilości serwerach (np. Installatron) możemy zainstalować system w ciągu 60 sekund.

Łatwe zarządzanie treścią w kokpicie

System WordPress jest tak stworzony, że zarządzanie nim nie wymaga fachowej wiedzy. Przejrzysty kokpit i edytor wizualny systemu pozwala na łatwe dodawanie nowej treści czy zdjęć w galerii. Edytor wizualny przypomina popularnego Worda, jest to tzw. WYSIWYG,  WHAT YOU SEE IS WHAT YOU GET.  Dodatkowo możemy instalować wtyczki które wzbogacą nasz edytor np o opcje dodawania tabel, shortcodów, widgetów itp. Podstawowe funkcje jak nagłówki, wyrównanie, pogrubienie, kursywa są ustawione domyślnie.

Wordpress kokpit gif
Wordpress szablony premium

Nowoczesne, responsywne szablony

Aktualnie w sieci dostępne są szablony darmowe oraz premium, dzięki temu każdy kto potrzebuje prostą stronę może sam pobrać i zainstalować prosty szablon i stworzyć stronę lub bloga. Dla bardziej zaawansowanych stron oferowane są szablony premium, oferują one szereg możliwości, począwszy od ustawienia kolorów strony po wizualne buildery, wbudowane shortcody do zarządzania treścią w prosty i przejrzysty sposób. Wiele z szablonów oferuje również możliwość tłumaczenia na wiele języków czy nawet optymalizacje pod kątem SEO z poziomu ustawień szablonu. Dodatkowo wraz z zakupionym szablonem mamy wsparcie – support, dzięki temu mamy pewność że w przypadku problemu nie zostaniemy z nim sami. Oferowane szablony są praktyczne i idealnie dopasowane pod potrzeby klientów, są to min szablony sklepów, biznesowe, blogowe i wiele innych.

Jesteś zainteresowany stroną lub blogiem na WordPress?