Generowanie grafiki przez DALL-E 3 w ChatGPT-4: Nowe horyzonty wizualnej kreatywności

Październik 20, 2023
Jakub

Gdy OpenAI wprowadziło DALL-E, świat został zaskoczony zdolnością maszyny do tworzenia unikalnych i często niesamowicie szczegółowych obrazów na podstawie tekstu. Tym bardziej fascynujące było to, że DALL-E nie korzystało z tradycyjnych metod generowania obrazów, ale bazowało na technologii modelu językowego. Oto jak DALL-E 3, wbudowany w ChatGPT-4, przenosi tę innowację na wyższy poziom.

Czym jest DALL-E?

DALL-E to model oparty na architekturze GPT-3, ale specjalnie przeszkolony, by generować grafikę na podstawie opisów tekstowych. To znaczy, że podając modelowi opis, takie jak “dwa-głowy pingwin w kapeluszu”, można otrzymać obraz odpowiadający temu opisowi. Pierwsze wersje DALL-E już zadziwiały swoimi możliwościami, ale DALL-E 3, w połączeniu z ChatGPT-4, przenosi te zdolności na zupełnie nowy poziom.

Jakie nowości wnosi DALL-E 3 w ChatGPT-4?

  1. Interaktywność: Połączenie DALL-E 3 z ChatGPT-4 pozwala użytkownikom nie tylko prosić o generowanie obrazów na podstawie opisu, ale także prowadzić bardziej skomplikowane interakcje z modelem. Można na przykład prosić o modyfikację już wygenerowanego obrazu lub o dodatkowe szczegóły.
  2. Większa precyzja: Ulepszenia w technologii oraz dodatkowe dane treningowe uczyniły DALL-E 3 bardziej precyzyjnym w generowaniu grafik. Model jest teraz w stanie lepiej zrozumieć niuanse opisu i przekształcić je w bardziej precyzyjny i realistyczny obraz.
  3. Integracja z tekstem: Dzięki integracji z ChatGPT-4, DALL-E 3 może teraz generować nie tylko obrazy, ale także połączone grafiki i tekst. Można na przykład poprosić o stworzenie mema, plakatu czy innych graficznych przedstawień z wbudowanym tekstem.

Możliwości i zastosowania

Render of a blue Toyota Auris in a fiery environment, yet the car remains untouched by the flames.

Render of a blue Toyota Auris in a fiery environment, yet the car remains untouched by the flames.

DALL-E 3 w ChatGPT-4 ma potencjał, by stać się potężnym narzędziem dla projektantów, artystów i kreatywnych myślicieli. Może służyć jako asystent w procesie twórczym, pomagając w generowaniu prototypów, koncepcji artystycznych czy nawet gotowych projektów.

Artistic depiction of Warsaw’s landmarks and streets in an oil painting technique characterized by dramatic lighting and shadows, drawing inspiration from the Baroque art movement.

Oczywiście, jak z każdą nową technologią, istnieją także pewne wyzwania i ograniczenia. Kwestie etyczne dotyczące praw autorskich, oryginalności i odpowiedzialności za generowane treści są nadal przedmiotem dyskusji w środowisku.

Podsumowanie

DALL-E 3 w ChatGPT-4 stanowi kolejny krok w ewolucji technologii generowania obrazów opartych na modelach językowych. Jego zdolność do tworzenia wysokiej jakości grafik na podstawie tekstowych opisów, w połączeniu z interaktywnymi możliwościami ChatGPT-4, otwiera przed nami nowe horyzonty wizualnej kreatywności.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w chatgpt, grafika
Chat GPT-3 kontra GPT-4: Kluczowe Różnice

GPT-3 (Generative Pre-trained Transformer 3) i GPT-4 to modele językowe opracowane przez OpenAI, które zrewolucjonizowały...

Zamknij