Zalety tworzenia stron internetowych na WordPressie

Samo wykonanie bądź zlecenie zaprojektowania i wdrożenia strony internetowej to jeszcze nie wszystko, aby w pełni cieszyć się jej zaletami. Z pewnością właściciel strony będzie chciał z czasem ją udoskonalać aktualizując informacje i dodając nowe treści. Czasem zdarza się, że do wprowadzania tych elementów jest upoważniona wyłącznie firma, która wykonała stronę. Będziemy musieli ją za każdym razem prosić o nowe aktualizacje. Czy nie lepiej wcześniej o tym pomyśleć i posłużyć się sprawnym systemem zarządzania treścią?

wordpress-codeDla nowych użytkowników, którzy nie dysponują szeroką wiedzą dotyczącą stron internetowych oraz ich obsługi zaleca się korzystanie z darmowego oprogramowania zarządzania treścią, czyli tzw. open source, które są darmowe. Rozwiązania autorskie wprowadzają bowiem pewne ograniczenia i będę też dużo droższe, choć oczywiście mają wiele zalet, ponieważ są rozbudowane i pozwalają odróżnić się od innych. Musimy mieć jednak świadomość, że raczej nie dokonamy zmian samodzielnie, a tylko z pomocą firmy, która zaprojektowała i wdrożyła stronę. A co jeśli zechcemy zrezygnować z tej współpracy? Wówczas musimy szukać kogoś, kto pomoże nam się rozeznać na stronie i nauczy, jak wprowadzać zmiany, a to będzie kosztowne.

Najbardziej znanym i powszechnie stosowanym systemem zarządzania treścią jest WordPress. Oto kilka zalet tego systemu:

1.Prosty w obsłudze – nie musisz posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy dotyczącej programowania oraz ogólnej z zakresu informatyki. Nawet żółtodziób potrafi się w nim odnaleźć i z łatwością zająć się jego użytkowaniem.

2.WordPress lubi SEO – jeśli chcesz, aby Twoja strona była widoczna wysoko w wyszukiwarka, dobrze jest korzystać właśnie z WordPress’a, ponieważ jest bardzo przyjazny dla pozycjonowania.

3.Chroni przed spamem – dzięki niemu spam nie będzie mieć do Twojej strony tak łatwego dostępu jak wszędzie indziej i nie musisz się obawiać, że strona zostanie zdjęta z wyszukiwarki Google.

4.WordPress jest darmowy – to jego wielka zaleta tym bardziej, że możemy wygodnie rozbudowywać stronę o dodatkowe funkcje i to wszystko za darmo.

5.Duży wybór wtyczek – pluginy pozwalają rozbudowywać i urozmaicać naszą stronę tak, jak tego oczekujemy. A dzięki wtyczkom można naprawdę bardzo wiele! Obecnie w repozytorium WordPress’a dostępnych jest ponad 43 046 wtyczek.

6.Gotowe szablony – wielość różnorodnych szablonów znacznie ułatwia pracę w WordPressie. Nie trzeba tworzyć czegoś od podstaw, skoro ktoś już wcześniej się tym zajął, a teraz nam to tylko udostępnia. Wersja graficzna jest w zasięgu ręki bez dodatkowych kosztów i większego zaangażowania. W przypadku potrzeby bardziej zaawansowanego szablonu wystarczy kupić szablon premium. Jeśli nie wiemy jak go ustawić i chcemy go zmodyfikować wystarczy skorzystać z usług naszej firmy

7.Powszechność – WordPress jest bardzo powszechnym i znanym programem, dlatego w razie awarii lub kłopotów z jego obsługą szybko i bez problemu znajdziemy kogoś, kto nam w tym pomoże. Łatwo samodzielnie nauczyć się jego obsługi, ze względu na dostępność różnorodnych poradników.

8.Aktualizacje – WordPress daje się łatwo aktualizować. Wprowadzanie zmian nie wymaga nadludzkiej wiedzy, dlatego jego obsługa nie przynosi żadnego problemu.

9.Social media – jeśli pragniemy zwiększenia ruchu na stronie, co wpływa na pozycjonowanie, instalujemy wtyczkę, która łączy stronę bezpośrednio z mediami społecznościowymi, typu Facebook czy Google plus.

10.Blog – początkowo WordPress tworzony był właśnie z myślą o obsłudze bloga, a dopiero później rozwiną się o szerszą funkcjonalność. Sama obsługa bloga jest wyjątkowo wygodna, za co WordPress ma wielu zwolenników. Aktualizowanie treści, wstawianie zdjęć czy linków to czynności, które z łatwością opanują nawet amatorzy, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tego rodzaju platformami.

Powyższe zalety sprawiają, że ilość użytkowników WordPress’a rośnie, a ten nieustannie się rozwija wprowadzając nowe funkcjonalności. Poza tym wciąż jest darmowy, co jest jego największym atutem! Będąc początkującym webmasterem śmiało można korzystać z tego fantastycznego systemu, z którym czynna obecność w przestrzeni wirtualnej jest przyjemnością.

Udostępnij

3 Komentarzy Zostaw nowy

Patrząc na rynek to stron jest coraz więcej w tym systemie. Oby tylko nie stał się monopol, bo to nie sprzyja rozwojowi nowoczensych rozwiązań.  Według mnie największą z zalet jest łatwość nauki ( dużo kursów bardzo dobrych).

 

Odpowiedz

Zgadzam się. To łatwy w nauce i prosty system, który umożliwia tworzenie stron. Odpowiednio dopracowany, z zastosowaniem dobrych wtyczek wygląda na bardzo profesjonalną stronę. Dodatkowo można dobrać ciekawy i odpowiadający nam design strony

Odpowiedz

Prosto, zwięźle i na temat. Wszystko co trzeba wiedzieć! Super, będę wracać po więcej informacji! Pozdrawiam!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w ciekawostki, kodowanie, pozycjonowanie, WordPress
Allegro ukrywa zakładkę “Oferty kupna”

Allegro w drugiej połowie stycznia zrezygnuje z wyświetlania zakładki Oferty kupna w ofertach kup teraz....

Zamknij