Facebook testuje reklamy na Messengerze

Lipiec 13, 2017
Jakub

Już wkrótce najpopularniejszy komunikator Facebooka – Messenger może zyskać nową funkcje – wyświetlania reklam. Nie lubiana przez użytkowników, pożądana przez reklamodawców Facebooka.

facebook-reklamy-messengerObecnie z popularnego Messengera korzysta około 1,2 Biliona użytkowników (źródło. Forbes). Facebook zarabia głównie na wyświetlaniu reklam sponsorowanych na tablicy użytkownika w związku z czym osoby korzystające tylko z komunikatora nie są potencjalnymi odbiorcami reklam. Facebook postanowił to zmienić wprowadzając podobne reklamy do komunikatora Messenger.

Podgląd przykładowej reklamy na messenger w UK

Obrazek1. Podgląd przykładowej reklamy na messenger w UK

Reklamy będą się pojawiać między listą konwersacji podobnie jak na obrazku powyżej. Do tej pory funkcja została testowana dla użytkowników z Australii i Tajlandii. Aktualnie prowadzone są beta testy ale bardzo prawdopodobne iż wkrótce Facebook dopnie swego a Facebook zacznie zarabiać jeszcze więcej. Zostaje tylko pytanie jak na te zmiany zareagują użytkownicy ? Zmienią komunikator ? Co Wy drodzy użytkownicy Facebooka sądzicie o nowym pomyśle najpopularniejszego portalu społecznościowego ? Ilu z Was korzysta tylko z komunikatora Messenger ?

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w Facebook, social media
Facebook video Cover – Video jako okładka fanpage

Facebook wprowadził możliwość umieszczenia obiektu video jako zdjęcie okładka w tle naszego fanpage’a. Wymagane wymiary...

Zamknij