Instant Articles – szybsze ładowanie artykułów na Facebook

Lipiec 28, 2017
Jakub
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Wyliczono, że załadowanie i udostępnienie artykułu na urządzeniach mobilnych trwa aż 8 sekund. Ekipa Facebooka postanowiła to zmienić i tak powstało nowe narzędzie – Instant Articles, dzięki któremu te same czynności wykonamy aż dziesięć razy szybciej.

instant articles facebook

Instant Articles to jednak nie tylko szybkie otwieranie i udostępnianie treści. Aplikacja daje nam również dostęp do profesjonalnych narzędzi analitycznych, a także umożliwia sprzedaż reklam widocznych przy artykułach. Ponadto do tekstu możemy też dodać interaktywne elementy, klipy audio i wideo, mapy czy zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

stevedesign-instant-articles

Niestety z narzędzia początkowo będą mogli skorzystać tylko użytkownicy systemu iOS, a korzystającym z Androida czy Windowsa pozostaje czekać i mieć nadzieję, że i oni będą mieli dostęp do aplikacji.

Jeśli jednak chcemy zobaczyć jakie są efekty wykorzystania z narzędzia – są już pierwsi partnerzy z  niego korzystający – The New York Times, National Geographic, BuzzFeed, NBC, The Atlantic, The Guardian, BBC, Spiegel, a także Bild.

Udostępnij

1 Komentarz. Zostaw nowy

Przyszłość urządzeń mobilnych, udział na rynku i możliwości | Tworzenie stron internetowych Włocławek, projektowanie, pozycjonowanie
Listopad 7, 2017 12:41 pm

[…] Facebook również korzysta z podobnego rozwiązania które nazywa się Instant Articles opisango w tym artykule – Instant Articles – szybsze ładowanie artykułów na Facebook […]

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Facebook, social media
Facebook testuje reklamy na Messengerze

Już wkrótce najpopularniejszy komunikator Facebooka – Messenger może zyskać nową funkcje – wyświetlania reklam. Nie...

Zamknij