Dlaczego opinie są niewidoczne w wizytówce Google Moja Firma?

Maj 30, 2024
Jakub

Opinie w wizytówce Google Moja Firma mogą być niewidoczne z kilku powodów, które szczegółowo omawiamy poniżej.

google-opinie-moja-firma

1. Naruszenie zasad Google

Google stosuje surowe zasady dotyczące publikowania opinii. Jeśli opinia zawiera treści obraźliwe, wulgarne, fałszywe lub promuje własne interesy, może zostać usunięta. Opinie muszą być zgodne z wytycznymi Google, które znajdziesz w ich polityce treści.

2. Problemy techniczne

Czasami awarie techniczne lub błędy mogą powodować zniknięcie opinii. W takich przypadkach opinie mogą być tymczasowo niedostępne, aż problem zostanie rozwiązany przez Google.

3. Otwarte sieci WiFi

Opinie wystawione z otwartych sieci WiFi, takich jak w kawiarniach czy bibliotekach, mogą być uznane za fałszywe, ponieważ takie sieci mogą być używane do masowego generowania recenzji.

4. Opinie niepowiązane z biznesem

Google usuwa opinie, które nie mają związku z działalnością firmy. Na przykład, jeśli ktoś wystawi opinię dotyczącą innej firmy lub produktu, może zostać ona usunięta.

5. Opinie od właścicieli wizytówki

Google zabrania właścicielom firm wystawiania opinii na temat własnego biznesu. Autorecenzje są uznawane za nieetyczne i są usuwane.

6. Niebezpieczne treści

Opinie zawierające treści szkodliwe, takie jak groźby, przemoc czy nienawiść, są usuwane zgodnie z polityką Google dotyczącą bezpiecznych treści.

7. Opinie od osób spoza lokalizacji

Google może usuwać opinie od osób, które nie odwiedziły fizycznie danego miejsca. Jeśli recenzent nie był w pobliżu lokalizacji firmy, jego opinia może być uznana za podejrzaną.

8. Problem z kontem użytkownika

Jeśli konto użytkownika zostało usunięte lub zawieszone, wszystkie opinie wystawione przez to konto również zostaną usunięte.

Jak przywrócić opinie?

Jeśli uważasz, że Twoje opinie zostały usunięte niesłusznie, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Google. Warto wypełnić formularz dostępny na stronie wsparcia Google, gdzie można zgłosić problem i prosić o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Podsumowanie

Zrozumienie, dlaczego opinie mogą być niewidoczne, pomaga w utrzymaniu pozytywnego wizerunku firmy w Google Moja Firma. Przestrzeganie wytycznych Google i regularne monitorowanie opinii może pomóc w uniknięciu problemów związanych z niewidocznymi recenzjami.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w google
Google Search Console – Kluczowe narzędzie dla monitorowania i optymalizacji witryny

Google Search Console (GSC) to bezpłatne narzędzie oferowane przez Google, które umożliwia monitorowanie i optymalizację...

Zamknij