Dyrektywa Omnibus – jakie zmiany od nowego roku?

Luty 13, 2023
Jakub

Nowy rok przynosi ze sobą wiele zmian w prawie, w tym również w dziedzinie marketingu internetowego. Dyrektywa Omnibus to jedno z najważniejszych prawnych wydarzeń, które wprowadza zmiany w kwestii ochrony danych osobowych i marketingu internetowego ale nie tylko.

Od 1 stycznia 2023 nastąpiły zmiany w zakresie podawania cen produktów przez przedsiębiorców. Obowiązująca dyrektywa w tej kwestii nakładała już na nich obowiązek podawania ceny oraz ceny za jednostkę miary. Jednak, dzięki wprowadzeniu dodatkowego artykułu do tej dyrektywy, ochrona interesów konsumentów jest jeszcze większa.

Najbardziej istotną nowością jest wymóg podawania przez przedsiębiorcę nie tylko informacji o obniżce ceny produktu, ale także o najniższej cenie tego produktu w ciągu ostatnich 30 dni. Dzięki temu konsumenci będą mieli pełniejszy obraz ceny produktu i będą w stanie dokonać bardziej świadomych zakupów.

Zmiany dotyczą także obowiązku uzyskiwania zgody od użytkownika na wykorzystywanie jego danych osobowych w celach marketingowych. Dlatego też, jeśli prowadzisz działania marketingowe, powinieneś zapoznać się z nowymi przepisami i upewnić się, że twoja strategia marketingowa jest zgodna z wymaganiami dyrektywy.

Dyrektywa ta wprowadza również nowe wymagania dotyczące przetwarzania danych osobowych i ich bezpieczeństwa. Firmy muszą teraz chronić dane osobowe swoich klientów i użytkowników w odpowiedni sposób, aby uniknąć ryzyka naruszenia prywatności i ochrony danych.

Podsumowując, Dyrektywa Omnibus wprowadza poważne zmiany w kwestii ochrony danych osobowych i marketingu internetowego. Dlatego też ważne jest, aby firmy były świadome tych zmian i dostosowały swoje działania marketingowe zgodnie z nowymi wymaganiami prawnymi.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.