Jak uniknąć SPAMU podając adres e-mail na stronie WWW ?

Lipiec 30, 2017
Jakub
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Większość stron internetowych jeśli nie wszystkie zawiera w swojej architekturze adres e-mail, firmy, osoby fizyczne, w stopce albo nagłówku. Niektórzy stosują popularne “at” na boty spamując podając [at] jako znak @., niestety w łatwy sposób bot jest w stanie zastąpić nasz znak małpką. Mniej profesjonalni podając adres e-mail jako obrazek, bardzo nieprofesjonalne aczkolwiek bardziej skuteczne rozwiązanie od tego poprzedniego. Najlepszym sposobem jest jednak użycie popularnego jQuery i napisanie 3 prostych linijek kodu.

Email no spam hack

Poniższy kod Javascript wstawiamy w nagłówku <head> strony i cieszymy się brakiem SPAMu na naszych skrzynkach mailowych.

Zapraszam do testowania kodu, powyższy sposób na pewno ograniczy SPAM na kontach e-mail, a może go nawet wyeliminować do 0. Oczywiście dla bardziej zaawansowanych botów żaden kod nie uchroni nas przed SPAMEM ale napisanie niestandardowego zabezpieczenia jest trudniejsze w obejściu niż typowe [at]. Zawsze możemy skorzystać z wtyczki Contact form zostawiając tylko formularz, ale gdy ktoś potrzebuje nasz adres e-mail by np. wysłać nam plik poprzez Gmail musimy nasz adres e-mail podać w całości i poprawnie na stronie www, a to jest możliwe dzięki powyższemu kodowi napisanemu w popularnej bibliotece jQuery.

Udostępnij

1 Komentarz. Zostaw nowy

Dobre, w sumie myślałem że at lub małpa wystarczy :) Dzięki za patent, przyda się na stronach klientów takich mechanizm montować.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w bezpieczeństwo
Protokół https – dla kogo będzie obowiązkowy ?

Najnowsza – już 56-ta – aktualizacja Google’owskiej przeglądarki Chrome ma oznaczać jako niebezpieczne strony nieposiadające...

Zamknij