Jak uniknąć SPAMU podając adres e-mail na stronie WWW ?

Lipiec 30, 2017
Jakub

Większość stron internetowych jeśli nie wszystkie zawiera w swojej architekturze adres e-mail, firmy, osoby fizyczne, w stopce albo nagłówku. Niektórzy stosują popularne “at” na boty spamując podając [at] jako znak @., niestety w łatwy sposób bot jest w stanie zastąpić nasz znak małpką. Mniej profesjonalni podając adres e-mail jako obrazek, bardzo nieprofesjonalne aczkolwiek bardziej skuteczne rozwiązanie od tego poprzedniego. Najlepszym sposobem jest jednak użycie popularnego jQuery i napisanie 3 prostych linijek kodu.

Email no spam hack

Poniższy kod Javascript wstawiamy w nagłówku <head> strony i cieszymy się brakiem SPAMu na naszych skrzynkach mailowych.

<script>
jQuery(document).ready(function($) { // uruchom po załadowaniu całego dokumentu
var mail=('kontakt@' + 'stevedesign.com.pl') //zadeklaruj zmienną i przypisz do niej 2 wartości, 1 i 2 człon maila
$( ".mailusz" ).html( "<a href='mailto:"+ mail +"?subject=Zapytanie ze strony WWW'> "+ mail+" </a>"); //wypisz w html dla klasy "mailusz" link z naszym połączonym adresem e-mail
});
</script>

Zapraszam do testowania kodu, powyższy sposób na pewno ograniczy SPAM na kontach e-mail, a może go nawet wyeliminować do 0. Oczywiście dla bardziej zaawansowanych botów żaden kod nie uchroni nas przed SPAMEM ale napisanie niestandardowego zabezpieczenia jest trudniejsze w obejściu niż typowe [at]. Zawsze możemy skorzystać z wtyczki Contact form zostawiając tylko formularz, ale gdy ktoś potrzebuje nasz adres e-mail by np. wysłać nam plik poprzez Gmail musimy nasz adres e-mail podać w całości i poprawnie na stronie www, a to jest możliwe dzięki powyższemu kodowi napisanemu w popularnej bibliotece jQuery.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w bezpieczeństwo
Protokół https – dla kogo będzie obowiązkowy ?

Najnowsza – już 56-ta – aktualizacja Google’owskiej przeglądarki Chrome ma oznaczać jako niebezpieczne strony nieposiadające...

Zamknij