Jak wybrać najlepszy laptop do projektowania graficznego?

Wrzesień 05, 2021
Jakub

Próba wyboru najlepszego laptopa do projektowania graficznego może być wyzwaniem i różni się od zakupu laptopa do ogólnego użytku lub gier. Laptopy do projektowania graficznego muszą być lekkie, przenośne i wystarczająco wydajne, aby wykonywać skomplikowane prace.

Główne pytanie brzmi: jaki laptop jest dobry do projektowania graficznego? Zanim zaczniesz szukać informacji i zajdziesz zbyt daleko w procesie podejmowania decyzji — zastanów się, jaką pracę wykonujesz i jaki masz budżet. Jeśli wykonujesz złożoną pracę 3D, musisz znaleźć się na górnym końcu wszystkich specyfikacji. Jeśli twoja praca jest głównie 2D, możesz znajdować się w połowie lub w dolnym końcu zakresu.

Projekt graficzny specyfikacji laptopa

Najważniejsze specyfikacje laptopa, na które należy zwrócić uwagę przy projektowaniu graficznym, to system operacyjny, procesor, pamięć (RAM), napęd pamięci masowej, typ i rozmiar wyświetlacza oraz dokładność kolorów.

Procesor

Procesor lub procesor kontroluje funkcje komputera. Do projektowania graficznego potrzebny jest szybki, wydajny procesor do obsługi złożonego oprogramowania do projektowania. Najlepsze marki zmieniają się szybko, ale generalnie potrzebujesz procesora czterordzeniowego lub procesora z serii Extreme do projektowania graficznego.

Oprócz procesora ważne jest, aby spojrzeć na możliwości graficzne komputera. Komputer może mieć zintegrowany z procesorem układ graficzny lub oddzielną kartę graficzną. Wcześniej zintegrowane układy graficzne były bardzo proste i nie potrafiły nic więcej niż wyświetlanie arkuszy kalkulacyjnych i stron internetowych. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat zintegrowane układy graficzne uległy znacznej poprawie. O ile nie robisz wielu projektów 3D, zintegrowany układ zwykle wystarcza do uruchomienia większości programów do projektowania graficznego. Korzystanie ze zintegrowanego układu graficznego zamiast dedykowanej karty graficznej pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jeśli masz budżet lub pracujesz w złożonych aplikacjach z dużą ilością tekstur, będziesz musiał poszukać laptopa z osobną kartą graficzną.

Pamięć

Pamięć lub RAM przechowuje dane, do których komputer musi mieć dostęp w locie, takie jak wszystkie informacje w pliku, nad którym aktualnie pracujesz. Jeśli zwykle pracujesz z wieloma otwartymi aplikacjami lub pracujesz z bardzo dużymi plikami, potrzebujesz więcej pamięci RAM, aby zapewnić płynne przełączanie między aplikacjami i przewijanie złożonych plików. Postaraj się umieścić w laptopie jak najwięcej pamięci. Jeśli konfiguracja nie zawiera wystarczającej ilości pamięci RAM dla Twoich potrzeb, możesz łatwo kupić i dodać pamięć.

Dysk do przechowywania

Dyski pamięci masowej mogą być tradycyjnymi dyskami twardymi (HDD) lub dyskami półprzewodnikowymi (SSD). Dyski twarde, choć bywają tańsze i mają większą pojemność, mogą być problematyczne w laptopach. Dyski półprzewodnikowe są lżejsze, szybsze i trwalsze niż dyski twarde. Większość laptopów jest sprzedawana z dyskami półprzewodnikowymi, ale komputery można uaktualnić za pomocą dysków SSD, jeśli tak się nie stało. `Na przykład Huawei matebook d14 512gb ma gniazdo M. 2 NVMe do aktualizacji pamięci masowej.

Rozmiar i typ wyświetlacza

Ponieważ projektowanie graficzne jest medium wizualnym, potrzebujesz najlepszego monitora, na jaki Cię stać. Generalnie 13-calowy monitor jest za mały do ​​prac graficznych. Powinieneś spróbować co najmniej 15 cali. 17 cali jest lepszy do pracy, ale może być niewygodny w noszeniu. Będziesz także potrzebował ekranu HiDPI. Te ekrany mają większą gęstość pikseli, co pozwala zobaczyć więcej szczegółów. Najniższy ekran końcowy do efektywnego projektowania to 1920×1080 pikseli.

Wiele laptopów ma teraz opcję używania monitora jako ekranu dotykowego. Niektóre z nich mogą być również używane jako tablety. Jeśli chcesz używać laptopa jako tabletu, musisz mieć ekran dotykowy. Jeśli nie, niektóre osoby mogą mieć problem z ekranem dotykowym, zwłaszcza z odciskami palców.

Laptopy konwertujące na tablety są coraz bardziej popularne. Korzystanie z tabletu może być skuteczne, jeśli chcesz narysować lub w inny sposób użyć innego urządzenia wejściowego do swoich projektów. Jeśli jednak nigdy nie musisz tego robić, dodatkowy wydatek może nie być tego wart.

Jeśli zdecydujesz się użyć pióra jako alternatywnego urządzenia wejściowego, rozejrzyj się za tym, który najbardziej Ci się podoba. To może dyktować zakup laptopa.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.