Zmiana algorytmu google, koniec z SWL’ami, banowanie znanych witryn

Maj 15, 2012
Jakub

Google ogłosiło na swoim blogu że od pewnego czasu w wynikach wyszukiwania został zmieniony system ocen linków i tak strony które mają zainstalowane systemy wymiany linków mogą spodziewać się banów i filtrów ( to już od dawna wiadomo ) ale nie wiadomo było czy  mogą one zaszkodzić innej stronie do której jest linkowana otóż nie ale wartość takiego linka spadła do minimum i dlatego większość stron poleciała w dół.

Zamieszania wokół sprawy dodaje fakt iż google wymieniło jakie systemy linków są brane pod uwagę ale to nie oznacza że można korzystać z innych. Dlatego taki sposób pozycjonowania odchodzi powoli w niepamięć a liczą się dobre strony zapleczowe oraz mocne linki tematyczne. SWL’e można nadal wykorzystać do podlinkowania wpisów w katalogach.  Jeśli chcesz aby twoja strona dobrze się pozycjonowała skorzystaj z wartościowych katalogów oraz linków które podniosą wartość twojej strony w oczach wyszukiwarki google.

Stwórz własne zaplecze które będzie godne uwagi i będzie dla innych cennym źródłem informacji która przyda się innym użytkownikom internetu. Warto też skorzystać z dobrej rady fachowców na forum PiO które cieszy się ogromną popularnością wśród internautów zajmujących się seo.

Pierwsze ofiary czystki Google. Bank Milenium, Tablica.pl (Allegro), Okazje.info.pl

Na chwile obecną wydaje się, że Tablica.pl z grupy Allegro pożegnała się z wysokimi pozycjami w wynikach, to samo tyczy się porównywarki cen Okazje.info.pl (przy ostatniej czystce ich oszczędzono i chwalili się ile zyskają itp). Nie można też znaleźć w Google strony Banku Milenium, który chciał być tak widoczny, że chyba trochę się zagalopował.

źródło: http://pozycjonowaniestrony.biz.pl, antyweb.pl

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w internet, seo
Dlaczego warto inwestowac w CMS?

Jesteśmy obecnie na takim etapie rozwoju Internetu i jego czynnego udziału właściwie we wszystkich sferach...

Zamknij