PHP prawdziwe cudo

Maj 07, 2012
Jakub

Autor bloga Forouzani.com twierdzi,  że PHP jest fantastyczny. I jest tylko jeden powód, dla którego PHP jest fantastyczny. Język ten po prostu pozwala na dostarczenie tego, co trzeba. To wystarczy.

  • Dostarczać możemy, gdyż PHP jest łatwe. Łatwo dostać hosting, łatwo go skonfigurować, nie trzeba się przejmować zmiennymi, nie trzeba nic kompilować – po prostu PHP działa.
  • Dostarczać możemy, bo łatwo można zatrudnić programistów znających PHP – to jest poszukiwanie, a nie polowanie na jednorożca. Poważnie, dajcie ogłoszenie, że szukacie specjalisty od programowania na Railsach. Zobaczycie, ilu się zgłosi – i jakie stawki zażądają.
  • Dostarczać możemy, bo wiadomo jak to robić. Dokumentacja jest ogromna, z PHP korzysta zarówno mała witryna na WordPressie jak i wielki Facebook, a jeśli napotkasz problem, to już pewnie ktoś go napotkał i rozwiązał. Wystarczy zajrzeć na StackOverflow.
  • Dostarczać możesz, bo nie musisz wynajdywać prochu na nowo. Tak naprawdę wszystko jest już pod ręką. Liczba gotowych klas czy bibliotek dla PHP jest znacząco większa niż dla innych języków. Zamiast myśleć, jak zrobić podstawowe rzeczy – test CAPTCHA, filtr na tagi HTML w formularzu, integrację z PayPalem – można skorzystać z opensource’owego kodu, znacznie przyspieszając tworzenie aplikacji.

Autor twierdzi więc, że mimo że pisał w Perlu, C, Rubym, Javie i Pythonie, i tak zawsze wraca do PHP. Z jednego powodu – może dostarczyć w tym języku więcej i szybciej. A o to właśnie chodzi.

źródło: forouzani.com, me.veekun.com, flickr.com

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w internet
Kodowanie stron

Tworzenie stron www wymaga fachowej wiedzy z zakresu informatyki a w szczególności aplikacji internetowych. Aby...

Zamknij