Strona internetowa w Photoshopie

Sierpień 11, 2012
Jakub

Adobe Photoshop jest aplikacja znaną przez wszystkie osoby zajmujące się profesjonalnie grafiką. Najnowsza wersje produktu Adobe nosi oznaczenie CS6.

Nie wszyscy jednak wiedzą że ten świetny edytor grafiki rastrowej pozwala na stworzenie szablonu strony internetowej. Samo stworzenie elementów i wyglądu strony (każdy element to osobna warstwa) nie powinno sprawić nikomu problemów.

Znajomość podstaw języka HTML przyda nam się natomiast do pocięcia na odpowiednie fragmenty przygotowanej wcześniej wizualnej części projektu. Mając podstawową wiedzę dotyczącą projektowania stron internetowych, bez problemu powinniśmy sobie poradzić z odpowiednim rozdzieleniem poszczególnych elementów strony na nagłówek, treść panele boczne, panele menu oraz stopkę.

Należy pamiętać jednak że strona internetowa stworzona w programie Photoshop nigdy nie będzie tak dobra ja ta napisana od podstaw przez osobę profesjonalnie się tym zajmującą. Zapisywanie szablonów w pliku .html poprzez program Photoshop generuje dość dużo zbędnego kodu, przez co później możemy mieć trudności z wprowadzaniem poważniejszych zmian na stronie. Nie wyklucza to jednak możliwości stworzenia prostej strony w programie, dla użytkowników z mniejszymi wymaganiami.  Świetnym rozwiązaniem jest natomiast zapisywanie pociętych elementów jako pliki graficzne (np. PNG) i wstawianie ich do własnoręcznie napisanego kodu html. PNG to format, który zapewnia przezroczystość, dzięki temu grafika na stronie może być efektowniej umiejscowiona. W sieci znajduje się wiele poradników, tutoriali dotyczących tworzenia stron za pomocą Adobe Photoshop, dzięki którym nawet największy laik powinien  poradzić sobie z tym zadaniem.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w internet
WordPress – strona internetowa dla każdego

WordPress jest oprogramowaniem pozwalającym w prosty i szybki sposób stworzyć naszą wymarzoną stronę internetową lub...

Zamknij