YouTube Red – nie mylić z RedTube

Październik 22, 2015
Jakub

Już jakiś czas temu firma Google zapowiedziała, że chce wprowadzić nową, płatną wersję YouTube’a, dzięki której pozbędziemy się reklam, a zyskamy dostęp do nowej zawartości.

Od wczoraj już oficjalnie wiadomo, że jako pierwsze dostęp do subskrypcji YouTube Red zyskają Stany Zjednoczone i to już 28 października tego roku. Koszt to 9,99 dolarów miesięcznie.

Co zyskamy za tę cenę?

Przede wszystkim pozbędziemy się reklam – tych wyświetlanych przed filmem, jak i tych wyświetlanych w trakcie. Dotyczy to każdej platformy z jakiej korzystamy, a także dodatkowych usług YouTube’a, takich jak YouTube Music i YouTube Gaming.

Drugą zaletą jest to, że zawartość możemy zapisywać w pamięci urządzenia z którego korzystamy i korzystać z niej w trybie offline. Zyskamy też dostęp do Google Play Music, a także do unikalnych materiałów tworzonych przez partnerów YouTube, które nie będą dostępne nigdzie indziej.

Oczywiście podstawowy, darmowy YouTube będzie funkcjonował nadal i to do nas będzie należała decyzja czy wystarczy nam wersja podstawowa i nie przeszkadzają nam reklamy, czy też wolimy zapłacić, mieć reklamy z głowy i dostęp do dodatkowych materiałów. Mamy czas do namysłu zanim usługa będzie dostępna także w innych krajach.

Udostępnij

1 Komentarz. Zostaw nowy

Szczerze – nie jestem do końca przekonany czy ten nowy pomysł wypali. Gdyby się tak bardziej zastanowić … w stanach – być może, ale w przyszłości w PL? gdzie każdy liczy grosz do grosza? – pewnie proces asymilacji z tym serwisem będzie o dużo dłuższy niż w krajach wysokorozwiniętych.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w ciekawostki
Certyfikat SSL – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać.

Certyfikat SSL został przyjęty jako standard szyfrowania na stronach internetowych. Zapewnia on poufność i bezpieczeństwo...

Zamknij