Który z downloaderów YouTube jest najlepszy?

Listopad 06, 2020
Jakub

Kiedy chcesz pobrać na dysk jakiś film z YouTube’a, musisz uciec się do wsparcia zewnętrznych narzędzi. Jednak możliwości poszczególnych programów są bardzo różne i trudno tu będzie znaleźć rozwiązanie, które zadowoli wszystkich. Na jakie programy jednak warto zwrócić uwagę?

Pobieranie z YouTube’a – programem czy przez stronę?

free youtube downloader może działać albo jako zewnętrzny instalowalny program, albo jako strona internetowa. W pierwszym przypadku zwykle dostajesz wygodny interfejs graficzny i więcej opcji konfiguracyjnych, natomiast jeśli pobierasz filmy z YT przez stronę internetową, to musisz przygotować się na raczej siermiężny jej wygląd. Co się tyczy opcji, tutaj wszystko zależy od zastosowanych przez autorów rozwiązań – czasem możliwe jest pobranie na przykład tylko filmu w takiej rozdzielczości, w jakiej był uruchomiony i bez możliwości konwersji mp4 na mp3. To oczywiście nie oznacza, że to złe rozwiązanie – może po prostu nie być najlepsze, jeśli często musisz pobrać pliki w różnych rozdzielczościach i formatach.

Najlepszy program do pobierania filmów z YT? Ten, który cię wyręczy

Te programy, które w rankingach zdobywają sobie dość wysokie miejsca w rankingach, to te, które w dużej mierze wyręczają użytkownika z klikania zawsze tych samych opcji albo te, które są uproszczone do tego stopnia, że nie da się w nich popełnić błędu. Niektóre z downloaderów zapamiętują wprowadzone ustawienia i domyślnie pobierają filmy zawsze w tej samej jakości, tym samym formacie i w to samo miejsce. To wygodne, ale trzeba pamiętać, żeby zmienić te ustawienia ręcznie, kiedy chce się pobrać klip na przykład w niższej rozdzielczości. Na drugim biegunie znajdują się programy, które dają jedynie ograniczone możliwości konfiguracji i na przykład pobierają tylko klipy w dwóch formatach wideo i tylko w rozdzielczości HD. Ich zastosowanie może być jednak ograniczone i choć to wygodne rozwiązanie, możesz chcieć zabezpieczyć sobie też drugi program, gdybyś chciał pobrać coś, co w tym podstawowym będzie niemożliwe.

Jedna rzecz, o której musisz pamiętać

Programy do pobierania z Youtube za darmo najczęściej są zoptymalizowane pod kątem pracy na Windowsie. O ile pobrane przez nie pliki da się też bez trudu otworzyć na przykład na smartfonach z Androidem, to warto pamiętać o specyfice urządzeń od Apple’a, które czasem wymagają pobrania filmu w specyficznym programie. Jeśli masz urządzenie z jabłuszkiem, to najlepszy program do pobierania z Youtube’a musi uwzględniać również te bardziej specyficzne opcje. Chodzi o to, aby później nie tylko bez problemu otworzyć taki plik, ale też w czasie odtwarzania nie tracić za dużo mocy obliczeniowej na zapewnienie jego odpowiedniej jakości.

I krótkie ostrzeżenie…

Ta uwaga dotyczy przede wszystkim pobierania przez strony internetowe, natomiast w darmowych programach do pobierania filmów z YT już tego problemu nie ma. Chodzi o różnego rodzaju okienka z reklamami. Są one oczywiście źródłem dochodu dla twórców, bo nawet najlepszy program do pobierania jakoś musi na siebie zarabiać, ale nie zawsze te reklamy są skonstruowane uczciwie i zdarza się, że prowadzą na podejrzane strony w sieci. Generalnie – nie klikaj, jeśli nie jesteś pewien bezpieczeństwa. I pamiętaj, że najlepsze programy są pod tym względem bardziej przewidywalne i wyświetlają reklamy w stałych panelach, nie atakując użytkownika wyskakującymi okienkami.

Źródła

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/6-najlepszych-programow-do-pobierania-filmow-z-youtube/7j26hxj

https://www.ofeminin.pl/lifestyle/to-nas-kreci/pobieranie-z-yt-szybki-sposob-bez-instalowania-programow/l8f174p

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w ciekawostki
Czym jest infinite scroll i jaki ma wpływ na SEO ?

Infinite scroll to inaczej nieskończone przewijanie, czyli popularny sposób ładowania oraz wyświetlania treści na stronie...

Zamknij