10 najczęstszych błędów przy tworzeniu strony w WordPress

Wrzesień 07, 2023
Jakub

WordPress, będący elastycznym systemem zarządzania treścią, napędza 29% stron w sieci, od małych blogów po duże portale newsowe. Jednak niektórzy nowi użytkownicy nie są świadomi podstawowych zasad, które należy przestrzegać podczas tworzenia stron na tej platformie, co może prowadzić do problemów w przyszłości. Oto 10 najczęstszych błędów, które można uniknąć, aby zapewnić sukces Twojej strony WordPress:

1. Brak przemyślanej wizji funkcjonalności strony

Przed rozpoczęciem procesu tworzenia strony, zastanów się nad jej głównym celem, publicznością docelową i funkcjonalnościami, które pomogą osiągnąć te cele. Planuj i rysuj projekt, zwracając uwagę na interakcje użytkownika z różnymi elementami strony.

2. Nieodpowiedni wybór serwera

Nie bazuj wyboru serwera wyłącznie na cenie. Zwróć uwagę na specyfikacje techniczne, które mogą wpływać na wydajność strony, oraz zastanów się, jaki typ serwera będzie najlepszy dla Twojego projektu. Polecamy serwer z którego sami korzystamy od ponad 10 lat – Atthost.pl

3. Zaniedbanie kwestii bezpieczeństwa

Zabezpiecz swoją stronę przed potencjalnymi zagrożeniami w Internecie, unikając nieaktualizowanych wtyczek, słabych haseł i innych błędów, które mogą narazić Twoją stronę na ataki. Jeśli potrzebujesz zabezpieczenia swojej strony min. zmiany domyślnego logowania, wyłaczenia opcji edycji motywu i wtyczek z poziomu panelu, skanera wirusów, właczenia 2-etapowej weryfikacji to zgłoś się do nas – Kontakt

4. Nieprzemyślane zmiany w plikach konfiguracyjnych

Unikaj modyfikacji kodu w plikach konfiguracyjnych bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności np. .htaccess. Zawsze zdobywaj niezbędne kompetencje przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian.

5. Wybór nieodpowiedniego motywu

Wybieraj motywy, które są zgodne z celami Twojej strony, zamiast kierować się jedynie atrakcyjnością wizualną. Bądź świadomy aktualnych trendów i dostosuj wygląd strony do współczesnych standardów.

6. Nadmierna liczba wtyczek

Używaj wtyczek z umiarem, aby uniknąć spowolnienia strony lub potencjalnych konfliktów, które mogą wpływać na jej funkcjonalność.

7. Instalowanie zbyt rozbudowanych wtyczek

Rozważ, czy naprawdę potrzebujesz wszystkich funkcji oferowanych przez wtyczki “wszystko w jednym”, i zastanów się, czy nie lepiej byłoby zainstalować tylko te, które są naprawdę potrzebne.

8. Zaniedbanie zasad UI/UX

Zwróć uwagę na aspekty interfejsu użytkownika (UI) i doświadczenia użytkownika (UX), aby zapewnić, że Twoja strona jest funkcjonalna i estetycznie przyjemna dla odwiedzających.

9. Brak optymalizacji strony

Zadbaj o optymalizację strony, zwracając uwagę na szybkość ładowania, SEO i inne elementy, które mogą wpływać na jej widoczność w wynikach wyszukiwania.

10. Brak aktualizacji i kopii zapasowych

Regularnie aktualizuj WordPress i inne elementy strony, a także twórz kopie zapasowe, aby zabezpieczyć się przed potencjalnymi problemami.

Podsumowanie

Unikanie tych 10 najczęstszych błędów może pomóc Ci w stworzeniu skutecznej i bezpiecznej strony na systemie WordPress. Jeśli potrzebujesz pomocy z którymkolwiek z elementów strony na WordPress napisz do nas lub zadzwoń – Kontakt

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w WordPress
Bezpieczeństwo strony na WordPress – ochrona przed wirusami i atakami.

Ochrona witryny opartej na WordPress przed wirusami i atakami jest kluczowym elementem utrzymania jej bezpieczeństwa...

Zamknij