Dlaczego WordPress to najlepszy system blogowy

Czerwiec 12, 2015
Jakub

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów obsługi stron internetowych w Polsce i na całym świecie. Szczególnie korzystanie z niego upodobali sobie blogerzy, którzy m.in. za sprawą tej platformy rozwijają swoją działalność, a także kreatywność. Klucz tkwi przede wszystkim w przystępnym interfejsie, łatwej instalacji i konfiguracja, która nie pojawia się w innych tego typu systemach. Niewątpliwie o wyborze WordPressa decyduje również to, że jest on darmowy.

yast-wp

WordPress w swoim portfolio ma już ponad 70 milionów witryn, a codziennie na całym świecie do tego grona dołącza ok. 50 tysięcy nowych blogerów. Blog to w ostatnim czasie najmodniejsza forma wyrażania siebie w sieci, a WordPress czyni to jeszcze łatwiejszym i przyjemniejszym, głównie za sprawą funkcji, jakie udostępnia swoim użytkownikom – dodatki, pluginy, skórki. W ostatnim czasie WordPress opracował również własny wewnętrzny system reklam, który ma ustrzec blogerów przed zalewem reklam z Google. Dostępny jest on dla wszystkich blogerów, którzy spełnią określone warunki dotyczące treści publikacji, sposobu pisania czy ruchu na stronie.

Najważniejsze jednak, że WordPress z każdym rokiem znacznie ułatwia tworzenie blogów wordpress, poprawiając m.in. jakość dodatków i wygląd samym stron. Ważne też, że korzystanie z dobrodziejstw tego CMS-a może odbywać się zupełnie za darmo, a jedyny koszt, jaki można ponieść to zakupienie odpłatnej skórki. Nie jest to jednak konieczne, bo wiele z szablonów, bardzo ciekawych, dostępnych jest za darmo. Do tego bez problemu można połączyć witrynę ze stronami w portalach społecznościowych i zamieszczać na niej zdjęcia i pliki.

Udostępnij

2 Komentarzy Zostaw nowy

To co napisałeś jak najbardziej jest prawdą. Warto dodać że na wordpresie ludziska nie stawiają wyłącznie blogów, a obecne strony www typu one page, które zasysają z Bootstrapa to co najlepsze, robione są na wzór szablonów Wordpresa

Odpowiedz

WordPress to świetna platforma do tworzenia blogów stron internetowych. Dzięki za artykuł!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w blog, WordPress
Zarabiaj przez Internet dzięki WordPress

Internet stwarza przed współczesnych człowiekiem wiele możliwości. Dotyczy to nie tylko szeroko pojętej komunikacji realizowanej...

Zamknij