Czy można zarabiać na blogu ?

Grudzień 06, 2014
Jakub

XXI wiek to okres kształtowania się społeczeństwa informacyjnego. Jesteśmy jego częścią, co oznacza, że żyjemy w świecie wypełnionym wiedzą, innowacją oraz wszechobecną informacją. Co ważniejsze, coraz częściej nie tyle co doceniamy powyższe aspekty, ale staramy się wykorzystać możliwości, jakie nam stwarzają. Staramy się je spożytkować przede wszystkim pod względem uzyskania korzyści finansowych. Każdy z nas bowiem pragnie być w posiadaniu pieniędzy, ten, kto twierdzi, że „pieniądze szczęścia nie dają”, może i ma rację, lecz na pewno ułatwiają życie. Co ciekawe, obecnie większość społeczeństwa chciałoby zarobić, ale się przy tym nie narobić. Brzmi to paradoksalnie, ale jednak. Czy jest to możliwe?

Wspomniana wcześniej innowacja i wiedza, wysoce rozwinięte technologie są w stanie ułatwić szybki zarobek przy minimalnym wysiłku. Dzisiaj liczy się przede wszystkim dobry pomysł i wyczucie momentu. Najbardziej kreatywni mogą zacząć zarabiać przy pomocy Internetu, niezbędne są do tego jednak odpowiednie pokłady wiedzy na temat działania e-biznesu. Jakie możliwości pod tym względem stwarza wirtualna rzeczywistość? Jest ich naprawdę wiele, przykładowo popularny w ostatnim czasie blog. Nie wiadomo przy tym, czy założenie bloga to wyłącznie sposób na zarabianie pieniędzy, czy jest to po prostu przejaw podążania za modą. W jaki zaś sposób można zarobić na prowadzeniu bloga? Sprawa nie jest taka prosta, jak się może wydawać. Wszystko jest uzależnione od popularności danego bloga. Im więcej wzbudza zainteresowania, tym większą uwagę skupia na sobie reklamodawców oraz partnerów, którzy zamieszczają na nim swoje linki. Liczy się więc ilość wejść na stronę, wpisów.

W ostatnim czasie może się wydawać, że medialny świat został wręcz zdominowany przez blogerów. Najbardziej trendy są blogi poświęcone modzie, kulinariom oraz grom komputerowym, nie pomijając tematyki Sexi Mam. Jednak to pierwsza grupa wydaje się być najbardziej dochodowym blogiem. Przykładem mogą być znane w całej Polsce „SZAFIARKI” z Jessicą Mercedes i Margaret na czele. Nie pomijając oczywiście Kasi Tusk, która według niektórych źródeł zarabia na prowadzeniu modowego bloga około 50 000 tyś. miesięcznie. Nie ma co się oszukiwać, że zwykły obywatele naszego kraju mógł uzyskać aż takie sumy, jednak niektórzy deklarują się do zarobków rzędu 2000 zł. Nie jest to w cale mało, biorąc pod uwagę chociażby to, na jakim poziomie kształtuje się najniższa średnia krajowa.

kasia-tusk-blog

Każdy, kto chce założyć bloga, powinien wybrać dla niego tematykę przewodnią. Pamiętajmy, iż to od pomysłu na prowadzenie takiej strony pomoże nam zyskać partnerów biznesowych i reklamodawców, co nie dzieje się niestety od razu. Aby założyć profesjonalnego, biznesowego bloga, można skorzystać z rożnych platform, w tym najbardziej chyba popularnych WordPress czy też Blogger.com. Obie dają wiele możliwości, z tym, że WordPress posiada ich więcej a co najważniejsze pozwala na utworzenie naszego bloga na dowolnym serwerze z dowolną domeną i indywidualnie dobranym szablonem, czego efekty widać min na blogu http://www.podroznik.co.uk/

podroznik-blog

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w blog, WordPress
Skąd brać opisy produktów?

Stworzenie dobrych opisów produktów to nie ich kopiowanie. O tym warto pamiętać, gdy zakładamy sklep...

Zamknij