Płatny Instagram i Facebook bez Reklam

Listopad 02, 2023
Jakub

W odpowiedzi na rosnące regulacje dotyczące prywatności danych w Europie, firma Meta Platforms, założona przez Marka Zuckerberga, wprowadza płatne wersje Facebooka i Instagrama. Od listopada, użytkownicy w Europie będą mogli korzystać z tych popularnych mediów społecznościowych bez reklam, wybierając opcję subskrypcji.

Koszt subskrypcji został ustalony na około 45-60 zł miesięcznie, zależnie od tego, czy dostęp będzie odbywał się przez internet, czy przez systemy operacyjne w urządzeniach mobilnych. Oferta zostanie wprowadzona nie tylko w Polsce, ale także w całej Unii Europejskiej, Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz w Szwajcarii​.

W komunikacie prasowym z poniedziałku, Meta poinformowała, że początkowa oferta obejmuje wszystkie połączone konta użytkownika do 1 marca 2024 roku. Od tego czasu, za każde dodatkowe konto zostanie naliczona opłata w wysokości 6 euro miesięcznie w przypadku dostępu przez internet i 8 euro miesięcznie w systemach iOS i Android.

Ten nowy model subskrypcji jest wyraźną reakcją na zmieniający się krajobraz regulacyjny w Europie, gdzie ochrona danych osobowych stała się priorytetem. Przez oferowanie płatnych wersji swoich platform, Meta otwiera nowy rozdział w swojej strategii biznesowej, jednocześnie dostosowując się do rosnących wymagań prawnych.

Meta zapewnia jednak, że użytkownicy, którzy zdecydują się nie korzystać z płatnej subskrypcji, nadal będą mogli korzystać z Facebooka i Instagrama za darmo, bez żadnych zmian w swoim doświadczeniu użytkownika.

Nowa inicjatywa Marka Zuckerberga i jego firmy może być znaczącym krokiem w kierunku zbudowania bardziej zrównoważonego modelu biznesowego, który uwzględnia zarówno potrzeby użytkowników, jak i rosnące wymagania regulacyjne w Europie.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w Facebook
Facebook Marketplace – nowy sposób na kupowanie i sprzedaż online

Facebook Marketplace to platforma, która umożliwia użytkownikom Facebooka kupowanie i sprzedawanie produktów w swojej okolicy...

Zamknij