WordPress wielojęzykowa strona – tłumaczenie strony w wielu językach
Wiele osób chcących stworzyć wielojęzykową stronę w WordPressie zastanawia się z jakiej wtyczki skorzystać. WordPress posiada w swoim repozytorium szereg takich wtyczek a jedną z popularniejszych wtyczek jest WPML – wtyczka ma wiele funkcji tłumaczeń jednak ma jedną poważną wadę – jest płatna. Nie każdego stać na wydanie 30 $, jeśli np prowadzi prywatnego bloga i dopiero zaczyna przygodę a chciałby aby jego strona była wielojęzyczna wydatek 30 $ może go przerosnąć. Na szczęście w sieci dostępna jest inna całkowicie darmowa wtyczka Polylang.
Wtyczka Polylang posiada wszystko co jest potrzebne by nasza strona stała się wielojęzykowa.
Dzięki zaawansowanym ustawieniom możemy także tłumaczyć wpisy inne niż standardowe czyli tzw. Custom posty, media a także całe taksonomie.
Pobierzecie ją tutaj – LINK
Jej sprawne działanie możecie sprawdzić na naszej nowo zaprojektowanej stronie http://jctl.pl/
6 Komentarzy Zostaw nowy
Fajnie fajnie, ale nie za fajnie. Zainstalowałem i język polski jest bez flagi (choć ta jest w katalogu z flagami), a opis lokalizacji się nie pojawia ani w tabeli, ani gdy edytuję język, co oznacza, że każdorazowo muszę wybrać język polski z listy, co chyba jest bez sensu, skoro i tak nie wyświetli mi się flaga. Załączam screeny sytuacji:
https://www.dropbox.com/sh/nl309difywyp5ic/AAArZieNIRM8QHNHiFgG31r-a?dl=0
Jakieś pomysły? (mam najnowszą wersję WP – 4.3.1)
Pozdrawiam.
Rafał, nie podałeś lokalizacji- pl_PL – lokalizacja – screen http://i.imgur.com/MgbL1iS.jpg , dodaj to w edycji języka PL http://i.imgur.com/mX3Fvoe.jpg i będzie ok
W tym rzecz właśnie, że robię to za każdym razem i po zapisaniu tego nie ma 🙂
Podaj dane do WP na maila to zobaczymy – jeśli oczywiście chcesz, mail w stopce.
Problem został rozwiązany w najnowszej wersji tematu, który nie był przystosowany do Polylang.
Teraz gra, choć gdzieś powstaje przekierowanie na główny adres, jeśli używam innych domen. Wcześniej alternatywna domena pozostawała przez cały czas obecności na stronie. Teraz automatycznie się zmienia na główną. Jedyne co można ustawić, to odrębne domeny dla każdego nowego języka.
Dzięki za opis wtyczki, testowałem u znajomego na stronie i wszystko działa bez zarzutu. Pozdrawiam.