Przyszłość SEO w nadchodzącym roku

Listopad 29, 2016
Jakub

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że branża SEO oraz internetowy marketing kwitną i mają się dobrze.

Nieustannie potrzebują jednak unowocześnień, ponieważ muszą stawić czoła rosnącym wymaganiom w przestrzeni internetowej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze do niedawna nikt nie przykładał tak dużej uwagi na mobilność stron www. Nie było to tak istotne jak dziś. Obecnie wszyscy, którzy oferują usługi czy produkty online, chcą zapewnić swoim klientom dostępność do strony także z telefonu komórkowego. Wielu użytkowników tylko w ten sposób przegląda cyberprzestrzeń. Mają na to bowiem zwykle czas w podróży, podczas oczekiwania w kolejkach, w chwili relaksu. Korzystanie ze smartfona jest mniej angażujące, zajmuje krótszy czas i nie potrzeba dostępu do komputera.

Perspektywy i wyzwania

Z każdym rokiem większy nacisk będzie się więc kładło na mobilność stron www i szybkość wczytywania informacji na smartfonach. Wyszukiwarka Google zmusza wręcz webmasterów do dostosowywania układu i wyglądu stron do rozmiaru okna, jaki dostępny jest na smartfonie czy tablecie. Responsywność stanowi więc wciąż wyzwanie, jakie należy podjąć w kolejnym roku.

Istotna będzie także jakość treści, które muszą być poddawane umiejętnemu i skrupulatnemu pozycjonowaniu za pomocą fraz kluczowych. Rynek jest w tym aspekcie bardzo wymagający, szczególnie jeśli życzymy sobie uzyskiwać najwyższe pozycje w wyszukiwarkach. Koniecznie warto też wspomnieć o aktualizacji Pingwin, która zwalcza niedozwolone sposoby linkowania stron. Jak się więc okazuje, przyszłość dla pozycjonowania wiąże się z nieustannym wprowadzaniem aktualizacji i zmian nadążających za wyszukiwarkami.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w ciekawostki, pozycjonowanie
Facebook udostępnia wspólną skrzynkę dla komunikacji pomiędzy Instagram i Messenger

Facebook postanowił się rozwijać i ułatwiać życie firmom, które korzystają z tej platformy w celach...

Zamknij