Przyszłość urządzeń mobilnych, udział na rynku i możliwości

Listopad 07, 2017
Jakub
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Niemal każdego dnia internauci spędzają  ponad 6 godzin na korzystanie z internetu. PC, tablet, smartfon, tv niemal każde z tych urządzeń jest podłączone do sieci, WIFI, LTE itd. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się smartfony i to one najbardziej absorbują nasz czas.

W 2016 roku użycie popularnych smartfonów przewyższyło korzystanie z komputerów i tabletów Rys.1.

Statystyka komputer vs mobile vs tablet

Rys.1 Udział na rynku w Polsce – Telefon – Tablet – Komputer.

Google widząc te zmiany wprowadziło AMP (Accelerated Mobile Pages). Projekt open source, mający za zadanie maksymalnie przyspieszyć ładowanie oraz przeglądanie mobilnych stron www. Na stronie https://www.ampproject.org/ znajdziemy wszystkie instrukcję pomocne przy wdrożeniu AMP na naszą stronę. AMP jest dość świeże dlatego w Polsce niewiele stron korzysta z tego rozwiązania, my sami korzystamy z tego rozwiązania ale tylko przy wpisach blogowych z prostego powodu, przerabianie reszty strony pełnej animacji js, slajderów, animowanych liczb jest z 1 strony niemożliwe przez ograniczenia AMP z 2 strony bardzo czasochłonne i najlepiej sprawdza się przy prostych rozwiązaniach.

Google AMP ładowanie

Rys. 2 Przykład ładowania strony z AMP.

Facebook również korzysta z podobnego rozwiązania które nazywa się Instant Articles opisango w tym artykule – Instant Articles – szybsze ładowanie artykułów na Facebook

Android – od kiedy Google przejął na własność jeden z najpopularniejszych systemów mobilnych jego rozwój jest imponujący.

Udział na rynku światowym systemów operacyjnych

Rys. 3. Udział na rynku światowym systemów operacyjnych.

Dzięki wykorzystaniu systemu Android min. w smartfonach, smartwatchach czy telewizorach jego udział na świecie jest coraz większy. Nasza firma również postanowiła stworzyć prostą aplikację na systemie Android, dostępną do pobrania w sklepie Google tutaj – Firma Stevedesign Google Play

Adwords i urządzenia mobilne.

Google Adwords od dawna doskonale współpracuje z mobilnymi stronami internetowymi a ostatnio wprowadziło formę prezentacji produktów jako karuzela i lista produktów wg wybranego sklepu Rys.4. Funkcja ta jest dostępna w nowej wersji panelu Adwords.

Google adwords prezentacja produktowa

Rys. 4. Google Adwords przykład prezentacji produktowej

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.