Jak i gdzie zdobywać linki do stron internetowych ?

Luty 20, 2017
Jakub

Wpływ na pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania ma wiele czynników. Jednym z nich jest pozyskiwanie linków pozycjonujących. Jak więc zdobywać dobre linki, a jakich sposobów unikać ?

link-building-naglowek

Na pewno musimy unikać metod spamerskich. Pójście w tym kierunku nie jest dobrą drogą – Google może nałożyć na nas nawet kary. Nie warto jednak rezygnować – pozyskiwanie linków jest wciąż jedną z podstaw pozycjonowania. Należy więc zadbać, aby nasze linki były dobrej jakości – nie mogą być to odnośniki ze stron niepowiązanych tematycznie z naszą witryną, czy też z „pustych” podstron, które nie mają treści.

Gdzie w takim razie umieszczać linki kierujące użytkowników do naszej strony? Jest wiele możliwości:

  • Media społecznościowe. Warto posiadać, Fanpage czy profil na tego typu serwisach, pamiętając jednocześnie, że samo posiadanie, to jednak mało – muszą pojawiać się tam ciekawe, wartościowe treści.
  • Blogi. Artykuły sygnowane odnośnikiem do naszego serwisu ? Świetne rozwiązanie.
  • Social bookmarking.
  • Komentarze do blogów/serwisów/na forach.
  • Komentarze lub recenzje usług firm, z których skorzystaliśmy (np. szkolenia).

Posiadanie tego typu linków, to przede wszystkim większy ruch na naszej stronie, lepsza widoczność naszej firmy w sieci, dobra reklama i przede wszystkim właśnie wyższa pozycja witryny w wynikach wyszukiwania.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w blog, ciekawostki
Protokół https – dla kogo będzie obowiązkowy ?

Najnowsza – już 56-ta – aktualizacja Google’owskiej przeglądarki Chrome ma oznaczać jako niebezpieczne strony nieposiadające...

Zamknij