Własny sklep internetowy w zasięgu ręki

Sierpień 12, 2012
Jakub

Do niedawna stworzenie sklepu internetowego pochłaniało mnóstwo czasu i pieniędzy. Nastały jednak czasy gdzie za darmo , przy niewielkim nakładzie pracy możemy stworzyć własny sklep internetowy. Aplikacją która przychodzi nam z pomocą jest OpenCart.  Obecnie najnowsza wersja oprogramowania OpenCart oznaczona jest numerem 1.5.3. Oprogramowanie oparte jest na licencji GNU/GPL dzięki czemu nie ponosimy żadnych kosztów za jej użytkowanie.

Do uruchomienia i zarządzania naszym sklepem wymagany jest serwer obsługujący PHP w wersji 5.x.x oraz serwer MySQL. Nie są to duże wymagania ponieważ większość polskich serwisów hostingowych oferuje serwery obsługujące PHP i MySQL w wersjach równych lub wyższych w stosunku do wymaganych. Oprogramowanie pozwala nam na dodanie darmowego lub komercyjnego szablonu.

Do naszego sklepu możemy dodać wtyczki rozszerzające funkcjonalność strony. W bazie OpenCart znajduje się ponad 6000 pluginów. Dla osób nowych w środowisku tworzenia stron internetowych, przygotowane zostały poradniki video pokazujące jak zacząć przygodę z aplikacją, jak również bardziej zaawansowane tutoriale przedstawiające dodatkowe funkcjonalności i opcje edycji strony. OpenCart obsługuje wiele języków oraz walut. Do zarządzania naszym sklepem wykorzystujemy panel administracyjny wyświetlany w oknie przeglądarki, możemy w nim dodawać nowe produkty, tworzyć katalogi czy chociażby sprawdzać statystyki sprzedaży.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.