Czy sklepy internetowe zmiotą z rynku sklepy tradycyjne?

Październik 06, 2015
Jakub

Czy sklepy internetowe zmiotą z rynku sklepy tradycyjne? To pytanie zadają sobie coraz częściej właściciele sklepów stacjonarnych. Dane CBOS podają, że już połowa ludzkości robi zakupy przez internet, ale czy zagraża to tradycyjnym sklepom stacjonarnym?

Marcin Powierza, dyrektor zarządzający Forbis Group, firmy zajmującej się projektowaniem i wyposażeniem wnętrz dla sklepów i punktów usługowych w centrach handlowych uważa, że niekoniecznie – zakupy internetowe i w sklepach stacjonarnych są według niego ściśle ze sobą związane.
Przecież klienci często zamawiając towary przez internet, odbierają je jednak w stacjonarnym oddziale firmy. I nie mówimy tutaj tylko o zakupach przy komputerze – dziś już zdecydowana większość sklepów internetowych ma wersję mobilną swojej strony czy nawet specjalną aplikację na różne systemy operacyjne, więc do internetowych zakupów wystarczy nam smartphone.

Przykładem nowoczesnego sklepu internetowego dostępnego również na urządzenia mobilne jest sklep online e-butik.

ebutik-sklep-blog

Po co nam dziś sklepy stacjonarne ? Jaką pełnią funkcje ?

Pełnią funkcję showroom’u czy też „salonu doświadczeń”. Takie są przepowiednie Opineo.pl. Mało tego – marketerzy uważają, że już w 2038 roku sklepy tradycyjne przestaną istnieć jako miejsce sprzedaży, a ich funkcja ograniczy się właśnie do showroom’u czy „salonu doświadczeń”, do którego przyjdziemy tylko sprawdzić, pooglądać dany produkt, który i tak zamówimy przez internet. Już dziś wielu z nas w ten sposób dokonuje zakupów, prawda ?

Czy więc koniec tradycyjnych sklepów jest już bliski? Co sądzicie Wy drodzy użytkownicy i klienci e-sklepów ?

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w ciekawostki, e-commerce
Ciasteczka i reklamy – co mają ze sobą wspólnego?

Każdy z nas na pewno przypomina sobie sytuację, kiedy po przeglądnięciu danej strony, sklepu internetowego...

Zamknij