WordPress – najlepszy i najpopularniejszy system CMS

Marzec 03, 2013
Jakub

WordPress jest platformą internetową, która pozwala na umieszczanie publikacji, zachowując wysoką estetykę oraz zgodność z internetowymi standardami. WordPress cechuje się ogromnymi możliwościami i bez wątpienia można określić go, najlepszym obecnie na rynku Systemem Zarządzania Treścią (CMS).  Poniższy diagram przedstawia wykorzystanie poszczególnych systemów CMS w oparciu o milion stron internetowych, włączonych do badania. Ponad połowa stron opierających się o gotowe rozwiązania dostępne na rynku, z zakresu systemów CMS to strony zarządzane za pomocą systemu WordPress.

Trendy rozwojowe również wykazują, ciągle rosnącą popularność tego systemu.

Sam WordPress, jest prosty w użyciu i nie powinien sprawić większych problemów, nawet nowym użytkownikom. System posiada ogromne możliwości rozbudowy poprzez rożnego rodzaju plug-iny, które można zainstalować bezpośrednio z panelu administratora lub pobrać na dysk ze strony autora. Należy również wspomnieć o wielu szablonach stron, dostępnych za darmo. Szablony wyróżniają się estetyka wykonania i możliwościami rozbudowy o dodatkowe moduły.

Wspomniany wcześniej panel administracyjny pozwala w prosty sposób zarządzać nasza stroną internetową lub blogiem. To w nim dodajemy nowe treści, zarządzamy komentarzami napisanymi przez użytkowników lub sprawdzamy statystyki dotyczące naszych publikacji. Poniższy zrzut ekranu przedstawia wygląd panelu administracyjnego systemu CMS, WordPress.

Korzyści jakie płyną z wykorzystania gotowego systemu CMS, to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu oraz łatwa obsługa takiej strony. Ponadto  WordPress na bieżąco tłumaczony jest na wiele języków, w tym również polski. Jest także dostępny całkowicie za darmo, ponieważ rozpowszechniany jest na licencji GNU GPL.

Aby móc skorzystać z systemu zarządzania treścią WordPress potrzebujemy serwera wyposażonego w moduły:

  • PHP w wersji 5.2.4 lub nowszej
  • MySQL w wersji 5.0 lub nowszej

Zespół pomocy WordPress zaleca również używanie serwerów Apache lub Nginx, ponieważ są one jednymi z najpopularniejszych serwerów i system WordPress jest świetnie pod nie dostosowany.
Jeśli nie posiadamy opłaconego serwera możemy skorzystać z darmowego lub użyć bezpośrednio oferowanego przez WordPress, zależnie od wybranego wariantu będzie on darmowy lub wymagał uiszczenia opłaty.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w internet
Tworzenie stron internetowych Toruń

W dzisiejszych czasach na rynku internetowym istnieje szereg firm zajmujących się min.  tworzeniem stron internetowych...

Zamknij