WordPress – najlepszy i najpopularniejszy system CMS

Marzec 03, 2013
Jakub
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

WordPress jest platformą internetową, która pozwala na umieszczanie publikacji, zachowując wysoką estetykę oraz zgodność z internetowymi standardami. WordPress cechuje się ogromnymi możliwościami i bez wątpienia można określić go, najlepszym obecnie na rynku Systemem Zarządzania Treścią (CMS).  Poniższy diagram przedstawia wykorzystanie poszczególnych systemów CMS w oparciu o milion stron internetowych, włączonych do badania. Ponad połowa stron opierających się o gotowe rozwiązania dostępne na rynku, z zakresu systemów CMS to strony zarządzane za pomocą systemu WordPress.

Trendy rozwojowe również wykazują, ciągle rosnącą popularność tego systemu.

Sam WordPress, jest prosty w użyciu i nie powinien sprawić większych problemów, nawet nowym użytkownikom. System posiada ogromne możliwości rozbudowy poprzez rożnego rodzaju plug-iny, które można zainstalować bezpośrednio z panelu administratora lub pobrać na dysk ze strony autora. Należy również wspomnieć o wielu szablonach stron, dostępnych za darmo. Szablony wyróżniają się estetyka wykonania i możliwościami rozbudowy o dodatkowe moduły.

Wspomniany wcześniej panel administracyjny pozwala w prosty sposób zarządzać nasza stroną internetową lub blogiem. To w nim dodajemy nowe treści, zarządzamy komentarzami napisanymi przez użytkowników lub sprawdzamy statystyki dotyczące naszych publikacji. Poniższy zrzut ekranu przedstawia wygląd panelu administracyjnego systemu CMS, WordPress.

Korzyści jakie płyną z wykorzystania gotowego systemu CMS, to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu oraz łatwa obsługa takiej strony. Ponadto  WordPress na bieżąco tłumaczony jest na wiele języków, w tym również polski. Jest także dostępny całkowicie za darmo, ponieważ rozpowszechniany jest na licencji GNU GPL.

Aby móc skorzystać z systemu zarządzania treścią WordPress potrzebujemy serwera wyposażonego w moduły:

  • PHP w wersji 5.2.4 lub nowszej
  • MySQL w wersji 5.0 lub nowszej

Zespół pomocy WordPress zaleca również używanie serwerów Apache lub Nginx, ponieważ są one jednymi z najpopularniejszych serwerów i system WordPress jest świetnie pod nie dostosowany.
Jeśli nie posiadamy opłaconego serwera możemy skorzystać z darmowego lub użyć bezpośrednio oferowanego przez WordPress, zależnie od wybranego wariantu będzie on darmowy lub wymagał uiszczenia opłaty.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w internet
Tworzenie stron internetowych Toruń

W dzisiejszych czasach na rynku internetowym istnieje szereg firm zajmujących się min.  tworzeniem stron internetowych...

Zamknij