AutoDraw – inteligentne narzędzie do rysowania od firmy Google

Lipiec 27, 2017
Jakub

W dzisiejszych czasach wykorzystanie sztucznej inteligencji w życiu codziennym nikogo już nie dziwi. Niektóre rozwiązania jednak wciąż zaskakują i tak też zaskoczył nas Google tworząc AutoDraw.

AutoDraw Google

Wyobraź sobie, że potrzebujesz stworzyć proste grafiki, jednak na przeszkodzie staje ci talent (a raczej jego brak) i paint, w którym stworzenie czegoś sensownego to nie lada wyczyn.

Masz to?

To teraz wyobraź sobie, że dzięki Dan’owi Motzenbecker i Kyle’owi Phillips oraz Google Creative Lab powstało narzędzie, które łącząc prace wielu artystów oraz uczenie maszynowe, pomoże Ci stworzyć atrakcyjne obrazy bez względu na twoje umiejętności.

Jak?

Otwórz stronę autodraw.com. Zobaczysz białą kartkę, a po jej lewej stronie narzędzia do rysowania, kolorowania oraz pisania. I teraz najlepsze – narysuj dowolny kształt, a nad kartką w górnej części ekranu pojawią się podpowiedzi tego co mogłeś mieć na myśli – rozwiązanie podobne do tego, które znamy z wprowadzania tekstu w urządzeniach mobilnych. Możesz też zmienić kolor linii, wypełnić kształt, zmienić jego położenie i rozmiar, a do tego kot wygląda jak kot, a motyl nie pozostawia wątpliwości, że jest motylem.

Genialne, prawda?

Biorąc pod uwagę fakt, że to narzędzie dopiero powstało, aż zżera ciekawość do czego będzie zdolne w późniejszych fazach rozwoju.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w ciekawostki
Social media – formaty grafik w 2017 roku

Jakie stosować formaty grafik na Facebook, Linkedin, Twitter ? Jakich wymiarów powinien być nasz avatar,...

Zamknij