Majestic SEO – co to jest i dlaczego warto się z nim zaprzyjaźnić?

Luty 13, 2017
Jakub

Majestic SEO to narzędzie, z którego powinien korzystać każdy, kto zajmuje się pozycjonowaniem. Jest to świetne narzędzie, które umożliwia nam analizę strony, na której umieszczone są linki – możemy sprawdzić źródło linków, również stronę konkurencji, do której nie mamy dostępu. Ogromnym plusem jest prostota i intuicyjność obsługi, a także o połowę większa liczba wyszukanych linków w porównaniu do dedykowanej pozycjonerom aplikacji Google.

Aplikacja Majestic SEO określa nam m.in. współczynniki Trust Flow oraz Citation Flow.

Pierwszy z nich – Trust Flow – określa jakość linków – im więcej zaufanych witryn linkuje do danego adresu zwrotnego, tym wyższy jest poziom zaufania do tej strony, a co za tym idzie – wyższy jest również współczynnik Trust Flow.

Citation Flow to z kolei współczynnik określający ilość linków kierujących do danej domeny, więc im więcej linków prowadzących do danego adresu, tym większy wskaźnik Citation Flow.

Na którym parametrze więc skupić swoją uwagę?

Duża ilość niewartościowych linków nie da nam dobrych wyników, ale również i nieliczne, a jakościowo dobre odnośniki nie zapewnią nam pożądanej pozycji w wynikach wyszukiwania. Sztuka polega na równowadze tych parametrów. Należy więc zadbać zarówno o ilość, jak i jakość, jednocześnie pamiętając, że im wyższy poziom tych parametrów, tym lepsze wyniki..

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w seo
Ciasteczka i reklamy – co mają ze sobą wspólnego?

Każdy z nas na pewno przypomina sobie sytuację, kiedy po przeglądnięciu danej strony, sklepu internetowego...

Zamknij