Ogólnoświatowa awaria Facebook’a.

Październik 01, 2015
Jakub

O tym, że najpopularniejszy serwis społecznościowy przestał działać informowali użytkownicy z całego świata. Do portalu nie można było się zalogować, mogliśmy jedynie zobaczyć informację o błędzie. Jak informuje Reuters – awaria dotyczyła użytkowników z wielu krajów całego świata. Dostęp do serwisu został przywrócony po godz. 22:30 polskiego czasu.

Jak podaje downdetector.com awaria miała swój początek około godziny 21 czasu polskiego. O awarii informował komunikat: “Wystąpił problem na stronie serwisu. Trwają prace nad jak najszybszym usunięciem tej usterki. Spróbuj ponownie”.

Serwis nie działał na żadnych platformach – zarówno na komputerach, jak i aplikacjach mobilnych. Podobny problem występował już wcześniej – m.in. w ostatni piątek, jednak wtedy trwało to tylko pół godziny.

Facebook to czołowy przedstawiciel tzw. social mediów i korzysta z niego dziś już prawie miliard osób.

Więcej emocji na Facebooku!

Wielu użytkowników portalu od długiego czasu domaga się możliwości nie tylko polubienia postów, ale również przycisku „Nie lubię tego!” z ikoną przeciwną do dzisiejszych „lajków”, czyli kciuka skierowanego w dół.

dislike

Mark Zuckerberg przyznaje, że „Lubię to!” nie zawsze jest na miejscu w stosunku do postów informujących np. o wypadkach czy innych nieprzyjemnych zdarzeniach, natomiast przycisk „Nie lubię tego!”, którego użytkownicy się domagają, może stanowić problem i być wykorzystywany niezgodnie z założeniami, dlatego też zespół Facebook’a pracuje nad możliwością wyrażania również innych emocji na portalu, ale niekoniecznie będzie to „Nie lubię tego!”.

Pozostaje nam czekać ponieważ nowa opcja będzie dopiero testowana i zależnie od efektów padnie decyzja czy zostanie wprowadzona, a jeśli tak, to kiedy.

Istnieją podejrzenia, że nowych przycisków będzie kilka – np. „współczuję” czy „solidaryzuję się”, ale o tym dowiemy się dopiero w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w ciekawostki, Facebook
Własne ikony jako czcionka – czyli IcoMoon SVG jako font

Czy zdarza się Wam, że Wasz zbiór czcionek nie zawiera odpowiednich ikonek ? Zapewne wiele...

Zamknij