Strona internetowa jak zacząć ?

Marzec 03, 2013
Jakub

Coraz częściej słyszymy stwierdzenie “Każdy może mieć własną stronę internetową”, ale czy na pewno jest ono prawdziwe? Aby w ogóle zacząć myśleć o własnej stronie internetowej, należy wybrać jej tematykę. O ile w przypadku firmy nie mamy z tym najmniejszego problemu, to w przypadku strony indywidualnej należy się nad tym zastanowić i wybrać mądrze, mając na uwadze także rozwój internetu oraz późniejsze pozycjonowanie strony, licząć się z konkurencją obecną już na rynku. Osoba starająca się o stronę internetową, ma do wyboru dwie drogi. Pierwsza z nich jest stworzenie strony od podstaw, z autorskim systemem CMS lub zupełnie go pozbawioną. Jest to droga zdecydownie bardziej skomplikowana i wymagająca większego nakładu czasu i umiejętności od osoby która stronę tworzy. Drugą drogą jest skorzystanie z gotowego systemu CMS, takiego jak chociażby WordPress czy Joomla. Każdy ze sposobów ma swoje wady i zalety.
W obu sposobach można wykorzystać szablony dostępne w internecie a w przypadku gotowych systemów CMS, również pluginy przeznaczone bezpośrednio dla nich.

Kolejnym etapem, gdy wybraliśmy już temat oraz sposób w jaki strona powstanie, jest wybranie serwera i domeny. Mamy do wyboru serwery darmowe oraz płatne. Przy wyborze serwera należy kierować się usługami oferowanymi przez serwer, ilością miejsca udostępnionego dla użytkownika oraz transferu danych. Bez wątpienia najlepszym wyborem są maszyny wykorzystujące serwery Apache oraz usługi PHP i MySQL w najnowszych wersjach. Wybór domeny jest również istotny, najlepszym wyborem są domeny pierwszego poziomu, jeśli jednak tematyka naszej strony jest popularna, ciężko może być znaleźć dostępną domenę. Ze swojej strony polecić mogę stronę oferującą serwery w przystępnych cenach http://linuxpl.com oraz stronę oferującą domeny http://nazwa.pl. Możemy również skorzystać z darmowych serwerów, są one jednak znacznie gorsze od płatnych rozwiązań i oferują mało miejsca na przechowywanie naszych stron internetowych.

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w internet
WordPress – najlepszy i najpopularniejszy system CMS

WordPress jest platformą internetową, która pozwala na umieszczanie publikacji, zachowując wysoką estetykę oraz zgodność z...

Zamknij