Mobilne strony docenione przez Google

Maj 08, 2015
Jakub

Zmiany dokonujące się w sferze technologii i nowoczesnych rozwiązań typu Internet, social media itp. dotyczą również algorytmów wyszukiwania w google. Nie trzeba chyba nikomu przypominać o tym, że gogle jest to niewątpliwie największa internetowa wyszukiwarka. Dotychczas wystarczyło wpisać interesujące nas hasło, i po chwili znajdowaliśmy poszukiwaną stronę. Jednak i w tym przypadku szykują się przełomowe zmiany.

stevedesign-mobile

Czego one dotyczą? Odpowiedź jest prosta – aplikacji mobilnych, które w ostatnim czasie zaczynają dominować w przenośnych odbiornikach, typu tablet, smartfon itp. Jak się mają aplikacje mobilne do wyszukiwarki google? A więc już jutro może ona się stać przyjazną właśnie tym aplikacjom, co jest jednoznaczne z faktem, że w rankingu gogle najwyżej znajdować się będą głównie te witryny, gdzie tekst jest napisany wielką literą, a linki są dobrze widoczne czy też po prostu łatwe do trafieni palcem, a ich budowa zezwala na jakąkolwiek, nawet najmniejsza zmianę w dowolnej chwili.

Wielce istotnym jest to, by strona ta nie posiadała zawartości typu Flash. Zaznaczyć należy, że jest to bardzo naturalny ruch reagujący na zmiany dokonujące się na współczesnym rynku. Więcej niż 50% ruchu w Internecie, w dzisiejszych czasach jest napędzana właśnie przez urządzenia i aplikacje mobilne. Warto więc zainwestować właśnie w mobilność.

Nie oznacza to jednak w cale tego, że każdy przedsiębiorca musi stać się mobilnym, co nie neguje faktu, że każdy niemalże biznes mógłby stać się mobilny, chociaż w jakimś zakresie. Urządzenia mobilne są poręczne, wygodne, dają szybki dostęp do szeregu informacji, ułatwiają kontakty biznesowe – jednym słowem, stwarzają same korzyści. Czemu wiec z tego nie skorzystać, jednocześnie wyprzedzając konkurencję o krok? Urządzenia i aplikacje mobilne to przyszłość, w jaką warto jest zainwestować, by odnieść sukces.

Udostępnij

3 Komentarzy Zostaw nowy

Jakub
Internet-Media
Maj 11, 2015 7:47 am

Google wprowadza coraz ciekawsze algorytmy. Zastanawiam się jaki będzie kolejny.

Odpowiedz

Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, jaki będzie kolejny algorytm Googla. Ze względu na techniki pozycjonowania stron – SEO, modyfikować zapewne będzie coraz więcej, aby ta dziedzina cały czas się rozwijała. Brak zmian wprowadziłby zastój i zarazem chaos dla nowych graczy SEO. Tłumaczę to tym, że nowi mieliby ograniczone możliwości wypromowania, a zaawansowani w temacie zbyt dużą moc. Wszystko musi się rozwijać. Tak jest również w przypadku bardzo dobrze prosperującego Googla.

Odpowiedz

Wiele firm nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele korzyści może przynieść posiadanie wersji mobilnej strony. Sama często przeglądam witryny w telefonie, zdarzało mi się również sprawdzać mapkę dojazdu podczas podroży. Nic więc dziwnego ze google wprowadza nowe standardy…

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaakceptuj politykę prywatności.

Więcej w ciekawostki, internet
Znaczenie kolorów w marketingu i reklamie.

Reklama stosowana w marketingu, jest jednym z podstawowych instrumentów z zakresu transferu ukrytych znaczeń. Posiada...

Zamknij